#1 Hello World! – Trochę informacji o mnie

Hello World!

Początek marca czyli pora na pierwszy post, muszę przyznać że myśl o tym aby założyć bloga chodziła mi po głowie od dłuższego czasu, aż nie zobaczyłem filmu zachęcającego do wzięcia udziału w „Daj Się Poznać 2017”. Pewnie gdyby nie ten film nie przełamałbym się. Sprawdziłem szczegóły na blogu DevStyle i pomyślałem sobie dlaczego by nie spróbować? Choć moja wiedza pewnie nie jest nawet w połowie tak duża jak zawodowego developera to i tak myślę że warto. Przynajmniej ten blog będzie dla mnie swego rodzaju motywacją żeby działać, nie chciałbym przecież aby świecił pustką.

O mnie

Jestem szesnastoletnim licealistą, którego zawsze pociągały komputery, już od przedszkola mam z nimi styczność. Pierwsze Hello Worldy zaczałem pisać ładnych kilka lat temu często gęsto na nich lub podstawach składni języka się kończyło. Chyba jak większość zaczynałem od C++ to w nim właśnie zrozumiałem z czym się je programowanie obiektowe. Ale tak na poważnie programować (chociaż czym właściwie jest poważne programowanie?) zacząłem rok temu w Javie. Składnie języka poznałem dość szybko, a z racji mojego luźnego podejścia do szkoły (ówcześnie chodziłem do gimnazjum) miałem dużo czasu aby kodować.

A z czego się uczyłem? Przede wszystkim z tutoriali na Youtube z nich godny polecenia jest kurs Derecka Banasa, później zakupiłem Thinking in Java niestety nie będę ukrywał, że nie był to dobry wybór książka ta jednak jest skierowana do osób które znają już jakiś język i to na poziomie bardziej zaawansowanym niż „hello worldy”. Następny zakup „Java Rusz Głową!” ta „lektura” bardzo mi się spodobała, napisana bardzo prostym językiem, podejrzewam że nawet z nią 5 latek nauczyłby się podstaw języka. Czytając ją raczej utrwalałem sobie wiele rzeczy, ale było to też dobre uzupełnienie mojej wiedzy.

Czy jest coś oprócz programowanie czym się interesuje? Oczywiście, że jest! Raczej nie jestem typem nerda, oprócz kodowania interesuje się motoryzacją (zwłaszcza niemiecką), lecz niestety póki nie mam prawajazdy samochodom mogę się jedynie przyglądać, choć sam już nie mogę się doczekać pierwszego auta 🙂

To w zasadzie tyle o mnie, a w następnym poście przedstawię swój projekt jaki zamierzam realizować. Zapraszam do przeczytania!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *