#12 Live Editing – Podgląd zmian na stronie bez konieczności restartowania serwera.

Ile razy w ciągu dnia zdarza Wam się restartować serwer żeby podejrzeć zmiany jakie wprowadziliście na froncie? O ile nie jest to aż tak uciążliwe przy mniejszych aplikacjach, które uruchamiają się w ciągu 5-10 sekund, to w przypadku bardziej zaawansowanych projektów może to być całkiem spora ilość czasu, którą marnujecie. Gdyby tak to podsumować to może okazać się, że nawet poświęcacie na to ładnych kilkanaście lub dziesiąt minut dziennie. Wprowadzacie drobną zmianę, poprawiacie literówkę i uruchamiacie wszystko jeszcze raz – uciążliwe prawda? Dzisiaj chciałbym Wam przedstawić rozwiązanie, które pozwoli Wam zaoszczędzić wiele cennego czasu, a wszystko to wprowadzicie w ciągu kilkunastu minut.

Co będzie nam potrzebne?

 

  1. Przeglądarka Google Chrome z zainstalowanym rozszerzeniem JetBrains Ide Support
  2. Plugin do IntelliJ IDEA – LiveEdit

Instalacja

Wchodzimy na Chrome Web Store (link) i dodajemy rozszerzenie do naszej przeglądarki.

 

Aby zainstalować plugin LiveEdit w IntelliJ IDEA aby to zrobić przechodzimy do Settings (Ctrl + Alt + S) >> Plugins >> Browse repositories >> LiveEdit >> Install

Następnie po instalacji musimy zrestartować nasze IDE.

Teraz możesz uruchomić swój projekt po wejściu na stronę spróbuj zmienić jakieś dane w kodzie, jeśli wszystkie kroki wykonałeś poprawnie efekty powinieneś móc zauważyć od razu.

GIF
Ważne! Przy wprowadzeniu zmian na naszej stronie musimy uaktywnić rozszerzenie poprzez kliknięcie w jej ikonkę w prawym górnym rogu i i wybranie „Inspect in IDEA”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *