#17 Trello – Proste narzędzie, które pozwoli Ci lepiej zorganizować Twoją pracę.

Trello? Jeśli jeszcze o nim nie słyszałeś to koniecznie musisz poznać czym jest. Już chyba na samym wstępie warto jest podkreślić, że jest Trello jest całkowicie darmowe. Przy prostych projektach, ze stronami typu one-page ciężko jest się pogubić co trzeba zrobić. Lecz kiedy nasz projekt jest bardziej zaawansowany lub wykonujemy go z grupą osób wtedy z pomocą przychodzi nam Trello.

Najłatwiej piszę się nam kiedy wiemy co mamy napisać wtedy nasza praca jest najbardziej efektowna bo kiedy zabieramy się za kodowanie i dopiero myślimy „co by tutaj zrobić” zwykle zmarnujemy wiele swojego czasu. Dlatego warto jest na początku projektu dokładnie sobie zaplanować rozpisać jakie są nasze potrzeby, co musi spełniać i tak dalej. A później? A później po prostu zacząć to realizować. Małymi kroczkami ale cały czas do przodu.

Co wyróżnia Trello?

Prostota, prostota i jeszcze raz prostota. Wszystko jest łatwe do opanowania żeby zacząć działać potrzebujemy dosłownie 5 min aby jako tako rozejrzeć się po bardzo intuicyjnym interfejsie i możemy zacząć działać. W dodatku jest on bardzo minimalistyczny, ale jeśli potrzebujemy skorzystać z bardziej zaawansowanych opcji takie również znajdziemy.

Podział zadań

Możemy podzielić swoje zadania najprościej na – oczekujące, w realizacji, zrealizowane. To chyba jest najłatwiejszy sposób dla osoby, która pierwszy raz spotyka się z takim podejściem do projektu lecz nie jest to jedyny możemy podzielić również na – frontend, backend. W skrócie ile pomysłów tyle rozwiązań.

Trello na codzień

Trello nie tylko sprawdzi się do projektów, ale również do prostych rzeczy na co dzień przykładów jest mnóstwo – tygodniowy organizer w którym zapisujemy nasze spotkanie, istotniejsze wydarzenia. Uniwersalizm – to jest właśnie jedna z wielu rzeczy jaka cechuje tę aplikację.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *