#19 LiveStreamy z polskimi programistami na całym świeci czyli Just Joint IT

Dzisiaj chciałbym Wam przedstawić świetną inicjatywę, która wystartowała czwartego maja lecz zapowiada się, że będzie trwała jeszcze dość długo. O czym mowa? O serii spotkań na żywo z programistami z różnych zakątków świata jak Seattle czy Dubaj, którzy pracują w korporacjach, których raczej nie trzeba Wam przedstawiać m.in Google.

O czym?

Podczas livestreamów będzie można dowiedzieć się jak wygląda praca programisty „od kuchni” ale nie tylko! Osobiście byłem już na kilku spotkaniach i w zasadzie poruszany jest każdy aspekt związany z pracą. Czyli o tym jak się dostać do danej firmy, jak się pracuje w Facebook’u i tak dalej. Co istotne omawiane bardzo ciekawe tematy jak nietypowe praktyki na zachodzie i to co u nich jest standardem, a dla nas już niekoniecznie.

Dla kogo?

Nie musicie się martwić, na spotkaniach mało jest tematów czysto technicznych więc jeśli dopiero zaczynacie swoją przygodę z programowaniem bez problemu się odnajdziecie. Bardziej przypomina to luźną rozmowę aniżeli jakąś poważną konferencję co jest zdecydowanie na plus.

Ile trwa jeden podcast?

Długo! Ale to zależy jak dla kogo i kto jak do tego podchodzi, dla mnie osobiście im dłużej tym lepiej. Mało jest lania wody, a tematy są praktycznie zawsze doszczętnie wyczerpane. Do rzeczy live streamy trwają od godziny do dwóch.

Podsumowując pomysł jest genialny i własnie takiego czegoś brakowało mi na naszym „lokalnym rynku”, ludzie którzy są zapraszani mają wiele do powiedzenia. A jeśli macie jakieś śmiało możecie je zadawać na czacie gdzie zawsze do najciekawszych uczestnicy się odnoszą. Jednym słowem warto!

http://event.justjoin.it/

A jeśli nie przekonują Ciebie podcasty i podchodzisz raczej do nich niechętnie to Maciej Aniserowicz wie dlaczego tak jest i z pewnością namówi Ciebie do spróbowania 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *