#6 Pierwsze problemy w projekcie z implementacją Spring Security

Tak jak we wcześniejszych wpisach zapowiadałem, planuje wprowadzić autoryzację użytkownika przy pomocy Spring Security. Nie jestem w stanie zliczyć ile to już godzin przesiedziałem nad tym, głowiąc się jak odpowiednio zaimplementować logowanie. Jest wiele tutorialli w internecie o tym, ale wiele z nich używa XMLa, którego chciałbym się wystrzec. Zamiast XMLa oczywiście chcę zastosować adnotacje, są one według mnie (choć pewnie nie tylko według mnie) o wiele bardziej przejrzyste. A więc tematu autoryzacji użytkownika, na pewno sobie nie odpuszczę jest to kluczowy element w moim projekcie, a bez niego nie sposób iść dalej.

Lecz nie zająłem się tylko implementacją logowania użytkownika, zoptymalizowałem dodawanie nowych rekordów do bazy danych. Gdyż wcześniejsze rozwiązanie było dość słabe, aż słabo mi się robi gdy sobie tylko o nim myślę, ale teraz jest lepiej. Przedtem przy rejestracji użytkownika, nie było nawet połączenia z bazą danych. Połączenie było dopiero „tworzone” przy wywoływaniu metody, która odpowiadała za rejestrację użytkownika.  Teraz jest ono wykonywane przy każdym włączaniu serwera Tomcat. Chociaż całkiem możliwe, że w niedalekiej przyszłości zastosuję Entity Manager’a.

Sami zobaczcie jak to przedtem wyglądało, nawet za specjalnie nie musiałbym tego opisywać 😉

  @Override
  public void save(User user){
    user.setId(++id);
    userList.add(user);
    
    HibernateUtil hibernateUtil = new HibernateUtil();
    SessionFactory sessFact = hibernateUtil.getSessionFactory();
    Session session = sessFact.getCurrentSession();
    org.hibernate.Transaction tr = session.beginTransaction();

    session.save(user);
    session.getTransaction().commit();
    tr.commit();}

Aktualnie:

  @Override
  public void addUser(User user){
    save(user);
    userList.add(user);}

W zasadzie to by było na tyle w dzisiejszym poście, mam nadzieję że następny post będzie już o autoryzacji użytkownika w projekcie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *