#5 Vlogi i Blogi programistyczne, które powinieneś znać!

Nie ma osoby, która kodowałaby 24/7 w przerwach między pisaniem naszego kodu polecam zajrzeć na różne ciekawe strony czy też vlogi na Youtube prowadzone przez naszych kolegów. Cieszy mnie bardzo, to że społeczność stale się powiększa i materiałów jest coraz więcej. A co by nie było warto zwrócić uwagę na naszych rodaków, to właśnie na nich chciałbym się dzisiaj skupić 😉

JavaDevMatt – Programista na emigracji.

Jest to pierwszy vlog programistyczny na jaki natrafiłem, prowadzony przez Mateusza Kupilasa. Prowadzi on kanał na Youtube oraz bloga gdzie porusza tematy nie tylko dla osób będących już w „temacie”, ale kieruje swoje materiały również do osób początkujących jak „Czy jestem za stary na programowanie” lub „Studia czy praca w kontekście programisty”. Rok temu odniósł dość spory sukces tworząc projekt na portalu Polak Potrafi gdzie zbierał na wydanie ebooka „Junior Developer”. Cel udało się osiągnąć w mniej niż 12 godzin, osobiście „dorzuciłem” się do tej akcji nawet pamiętam czekałem do północy żeby wpłacić jako pierwszy pieniądze na zbiórkę 😉 Nie dawno została wypuszczona książka w papierowym formacie. Polecam!

Devstyle

Z twórczością Macieja Aniserowicza zetknąłem się o dziwo dość nie dawno, kilka miesięcy temu. Raczej jeśli natrafiliście na mojego bloga to ta postać jest Wam dobrze znana. Codzienna dawka bardzo wartościowych vlogów, gdzie poruszane są tematy, które na pewno Was nie raz głowiły. Najbardziej jednak przypadła mi do gustu seria DevTalk, są to dłuższe (około 50 minutowe) podcasty do których zapraszane są osoby z różnych dziedzin na przykład odcinek z Mirosławem Burnejko – specjalistą od chmur. Maciej prowadzi również chyba najpopularniejszego bloga programistycznego w Polsce. Zapraszam!

Programista na wakacjach

Już po nazwie można się domyślić, o czym prowadzone są te vlogi. Jest to kanał, gdzie filmy nie pojawiają się regularnie za to bardzo przyjemnie się je ogląda. Raczej nie spotkamy filmów stricte technicznych, lecz możemy dowiedzieć się jak wygląda dzień pracy programisty lub jak połączyć swoje obowiązki z podróżowaniem. Oglądając te vlogi aż ma się ochotę wyjechać gdzieś do ciepłych krajów.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *